W dniu 27.05.2026 Centrum Studiów Zrównoważonego Rozwoju działające na Wydziale Zarządzania UŁ we współpracy z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym oddział w Łodzi zorganizowało III Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Uczelnie wyższe wobec wyzwań zrównoważonego rozwoju”. Spotkanie odbyło się w formule on-line, a patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Rafała Matera. W konferencji wzięło udział ponad 170 osób z ponad 40 uczelni wyższych z całej Polski oraz dodatkowo ponad 90 uczestników sesji międzynarodowej związanej z realizacją projektu „ESG Impact Index in Higher Education”.
Spotkanie rozpoczęło się sesją plenarną, podczas której zaprezentowano dobre przykłady działań podejmowanych na rzecz zrównoważonego rozwoju na uczelniach wyższych. Następnie obrady były prowadzone w formie sesji równoległych, na których przedstawiono ponad 42 referaty naukowe. Reprezentując zespół GHRM WZ UŁ wraz z dr hab. Bożeną Ewą Matusiak oraz dr Izabelą Różańską-Bińczyk, podczas jednej z sesji zaprezentowaliśmy referat pt. „Zielone zarządzanie zasobami ludzkimi jako narzędzie transformacji organizacyjnej” zrealizowany w ramach projektu NCN „Zielone zarządzanie zasobami ludzkimi a wyniki środowiskowe przedsiębiorstw: Analiza mediacji w podejściu wielopoziomowym”. Sesje równoległe uzupełnione zostały dwoma panelami praktycznymi dotyczącymi gospodarki cyrkularnej oraz edukacji klimatycznej. Bardzo dziękujemy członkom Rady Naukowej oraz wszystkim uczestnikom za przemiłą atmosferę podczas całego wydarzenia, a prelegentom za bardzo merytoryczne i inspirujące prezentacje naukowe!


